"Puodelis arbatos gali pakeisti bitininkų gyvenimą"

Kai bitės ramiai dūzgia aviliuose, bitininkai tarsi jų augintinės sulekia į vieną krūvą norėdami pabendrauti su svečiais iš užsienio, pasidalyti patirtimi.

Tiesioginis bendravimas

Bemaž aštuonerius metus gyvuojantis forumas „Mano bitės“, kuriam vadovauja Deividas Rušėnas iš Rokiškio, ne vienam pradedančiam ar net patyrusiam bitininkui tapo atradimu. Sužinoję apie tokią bendravimo platformą dauguma bičiulių ilgus žiemos vakarus ėmė leisti diskutuodami forume. Tačiau niekas negali nuginčyti, kad gyvai bendrauti daug smagiau nei virtualioje erdvėje. „Kasmet stengiamės mažiausiai po du kartus susirinkti, kad užmegztume tiesioginį ryšį, pažintume vieni kitus ir smagiai bei turiningai praleistume laiką“, – sakė forumo vadovas.

Baigiantis 2016-iesiems bitininkai rinkosi Kazlaučiznos kaime,esančiame Ukmergės rajone, kaimo turizmo sodyboje. Organizatoriai pasistengė, kad dviejų dienų programa būtų tokia pat turininga, kaip ir per ankstesnius susitikimus.

Spausdinti

Bitininkystės virusas tęsiasi ištisus metus

Du bitininkai – Vaidas Arbutavičius ir Žygimantas Jankevičius – bitininkauja skirtinguose bitynuose. Vienas medų renka senoviniu būdu, kitas naujovišku, tačiau abu sutaria: bitės įdomios ne tik dėl to, kad neša vertingą produktą – ne ką mažiau intriguoja ir „asmeninis“ jų gyvenimas.

Ateityje prie Vaido Arbutavičiaus bityne ketina prisidėti ir žmona Monika, ir sūnus Adamas. A. BANKAUSKAITĖS nuotr.  

Spausdinti

"Kas gali bitininkauti?"

Bitininkauti nekliudo koks nors nuolatinis darbas ar tarnyba. Kiekvienas darbo žmogus kasdien turi keletą laisvų valandų poilsiui, kurių vieną kitą gali skirti darbui prie bičių. Daugumą darbų prie bičių galima atlikti laisvomis poilsio dienomis, nes darbai prie bičių yra poilsio darbai, ypač protinio darbo žmonėms. Dideliuose  bitynuose bitininkas visą laiką pašvenčia darbams prie bičių.

Spausdinti

Daugiau straipsnių...