Lietuvos apiterapeutų asociacijos konferencija

2021 metų spalio 2 dieną Kaune įvyko kasmetinė asociacijos rengiama konferencija pavadinimu „Lietuvos apiterapeutų asociacijai 30 metų: dabartis ir ateities perspektyvos“. Renginyje dalyvavo ir nemažas būrys bitininkų iš Biržų, Elektrėnų, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Pasvalio, Trakų, Vilniaus ir Varėnos bitininkų draugijų, taip pat Bitininkų Sąjungos vadovai: prezidentas Sigitas Uselis ir viceprezidentas Algirdas Amšiejus.

IMG 2577

Nuotraukoje: LBS draugijų atstovai kartu su apiterapeutų asociacijos prezidente Jūrate Jankauskiene (penkta iš dešinės) ir viceprezidentu Povilu Rimkumi (pirmas iš kairės).

Pačioje konferencijos pradžioje LBS prezidentas Sigitas Uselis Sąjungos bitininkų vardu pasveikino apiterapeutų asociacijos vadovus su gražiu jubiliejumi ir įteikė padėkos raštą bei simbolinę bičių produktų dovanėlę. Padėkoje buvo įrašyti tokie žodžiai: „Labai vertiname tai, ką jūs atliekate savo veikloje. Mūsų prižiūrimos bitės gamina, o jūs įvertinate ir rekomenduojate pačiam brangiausiam visiems dalykui – sveikatos išsaugojimui. Linkime ir toliau neblėstančios energijos ateityje ir tikimės sėkmingo abipusio bendradarbiavimo“.
Konferencijos programoje pagrindinį pranešimą tema „Lietuvos apiterapeutų asociacijai 30 metų“ skaitė asocijacijos viceprezidentas gyd. Povilas Rimkus. Viceprezidentė, prof. Sonata Trumbeckaitė labai įdomiai ir jausmingai pristatė prof. Antano Gendrolio knygą „Gyvenimo upė“. Net trys pranešėjai skyrė savo pranešimus prieš 20 metų anapilin iškeliavusios aktyvios asociacijos narės dr. Kamelijos Kadziauskienės (1951 – 2001) atminimui bei jos darbų įvertinimui.
Taip pat buvo pristatyti pranešimai: „Bičių nuodai gydymui Lietuvoje“ (gyd. Lukas Mackevičius), „Medicata“ veiklos istorija“ (direktorius Sigitas Vasiliauskas), „Papildomos ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugų naujovės“ (gyd. Povilas Rimkus.
Pasak LBS prezidento Sigito Uselio Lietuvos bitininkams tiesiog pasisekė, kad šalyje jau tris dešimtis metų vykdo veiklą apiterapeutų asociacija. Labai nedaugelyje pasaulio šalių gydytojai, skatinantys naudoti sveikatos stiprinimui bičių produktus, yra susibūrę į organizuotą veiklą. Jokia reklamos akcija, kad ir labai brangi, neduos tokio efekto, kaip gydytojo ištarti žodžiai „Rekomenduoju vartoti bičių produktus...“ Todėl ateityje reikia tik stiprinti bitininkų asociacijoms bendradarbiavimą su apiterapeutais.

Autorius: LBS valdybos narys Vaidas Arbutavičius

Spausdinti El. paštas

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149