Straipsniai

„Brexit“: dėl kvailų taisyklių gali būti atimta ir sudeginta 15 milijonų gyvų bitelių

15 milijonų bičių į Jungtinę Karalystę bandantis atvežti Didžiosios Britanijos bitininkas sakė, kad jam buvo pasakyta, kad bitės gali būti areštuotos ir sudegintos dėl „Brexit“ taisyklių.

„Bee Equipment“ generalinis direktorius Patrickas Murfetas nori importuoti bites ir padėti Didžiosios Britanijos ūkininkams apdulkinti vertingus pasėlius.

Tačiau nauji įstatymai, įsigalioję Jumgtinėjė Karalystėje pasitraukus iš ES bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, reiškia, kad tam tikrų rūšių bičių įvežimas į šalį yra draudžiamas.

Nuo sausio 1 dienos į Didžiąją Britaniją galima importuoti tik bičių motinas. Tačiau vis dar kyla painiavos, ar per Šiaurės Airiją į Britaniją galima atvežti kitokių rūšių bičių.

Siekdamas išvengti importo draudimo, P. Murfet pasirūpino, kad balandžio mėnesį per Šiaurės Airiją atvyktų įprastas 15 milijonų bičių importas iš Italijos, tačiau sakė, kad buvo perspėtas, kad toks bandymasgali būti sunaikinamas.
"Aš esu aistringas bitininkas, tai darau beveik 20 metų", - spaudos asociacijai sakė p. Murfet. „Tai yra kvaila padėtis šaliai, kuri turėtų tvirtai stovėti ant savo kojų ir vygdyti importą ir eksportą aplink pasaulį.“

Prieš „Brexit“ ponas Murfetas galėjo importuoti daugybę bičių iš augintojų Italijoje, kur klimatas šiltesnis. Tai padėjo Kenterberyje įsikūrusiam verslui sustiprinti veisimo linijas ir padidinti anksti bundančių ūkių apdulkintojų skaičių Jungtinėje Karalystėje.

Tačiau naujasis draudimas gali tai pakenkti, sakė p. Murfet. Jis pakvietė Boriso Johnsono vyriausybę padėti tvarkyti netvarką.

Jo teigimu, jo klausimai Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamentui dėl importuotų bičių draudimo motyvų buvo nelabai išgirsti, išskyrus elektroninį laišką atsakymas: „Neteisėtas importas bus išsiųstas atgal arba sunaikintas, o vykdymo veiksmai (baudžiamosios bylos) bus pareikštos importuotojui “.

Ponas Murfetas prispažino, kad jis jau sumokėjo apie 20 000 svarų užstatą už bites ir, jei negalėtų jų įvežti į šalį, prarastų beveik 100 000 svarų sterlingų išlaidų.

"Iki šiol departamentas vygdė politiką, pagal kurią Jungtinėje Karalystėje yra tik viena iš trijų Europos šalių, kur bičių kolonijos mažėja", - sakė jis. „Mažiau bičių reiškia mažiau apdulkinimo, mažiau vaisių ir daugiau importo“.

Departamentas teigė žinantis šią problemą ir dirbantis su decentralizuotomis administracijomis ieškodamos sprendimo. Departamento atstovas sakė, kad netrukus pateiks rekomendacijas bičių importuotojams ir bitininkams.

 

Originalus tektas:

https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-bees-burned-uk-eu-rules-b1796201.html?fbclid=IwAR3_6_9fE-b4urIPSybLD5OUSsSaJiNoqijJnQ6KMZ-PCw1fzlBq7913_9k

Spausdinti