Straipsniai

"11 SVEIKATAI NAUDINGŲ BIČIŲ ŽIEDADULKIŲ SAVYBIŲ"

Autorius: Holistinio gyvenimo būdo ir mitybos specialistas Dovydas Lukšas

BIČIŲ ŽIEDADULKĖS. Jose yra gėlių nektaro, žiedadulkių, fermentų, medaus, vaško, kitų bioaktyvių junginių. Gausu maistinių medžiagų, amino rūgščių, vitaminų, lipidų ir virš 250 aktyvių fitomedžiagų...

1. Bičių žiedadulkių granulėse yra virš 250 aktyvių fitomedžiagų, taip pat baltymų, angliavandenių, riebalų, fermentų ir antioksidantų
Sudaryta maždaug iš: 40% angliavandenių, 35% baltymų , 4-10% vandens , 5% riebalų, 5-15% kitų medžiagų (vitaminų, mineralų, antibiotikų, antioksidantų)
Kokybė priklauso nuo to, iš kokių augalų ir žiedų bitės rinko žiedadulkes , taip pat sezono
2. Gausiai koncentruotos antioksidantais, kurie apsaugo nuo laisvųjų radikalų ir lėtinių ligų vystymosi
Bičių žiedadulkėse yra įvairių antioksidantų, flavanoidų, karotenoidų, kvercetino, kaempferolio ir glutationo.
Bičių žiedadulkės slopina lėtinius uždegimo ir oksidacinius procesus organizme, turi antibiotinį poveikį, kovoja prieš infekcijas, taip pat slopina auglių vystymąsi bei išplitimą.
3. Mažina širdies ligų riziką, gerina kraujotaką
Apsaugo nuo lipidų peroksidacijos ( žalingų riebalų rūgščių susidarymo dėl išorinių ir vidinių veiksnių).
4. Gerina kepenų būklę, skatina jų detoksifikaciją.
Apsaugo kepenis nuo toksiškų medžiagų, pvz alkoholio ar medikamentų šalutinio poveikio. Bičių žiedadulkės taip pat skatina kepenų gjimą.
5. Stiprina imunitetą, mažina alergijų simptomus, turi antibakterinį poveikį.
6. Greitina žaizdų gijimą.
Tiek vidinis bičių žiedadulkių vartojimas, tiek išorinis tepimas balzamu su bičių žiedadulkių ekstraktu turi teigiamą poveikį žaizdų gijimui dėl medžiagų, kurios turi prieš-uždegiminį, antioksidacinį poveikį.
7. Turi priešvėžinių savybių
Atlikti tyrimai parodė, jog bičių žiedadulkių ekstraktas slopina auglių vystymąsi ir skatina piktybinių ląstelių apoptozę (susinaikinimą) prostatos, storosios žarnos ir leukemijos vėžių atvejais.
Turi anti-estrogeninį poveikį, o tai mažina krūtų, prostatos ir gimdos vėžio riziką. Todėl, kad padidėjęs estrogeno kiekis (arba didelis vidinis užterštumas sintetinėmis jo formomis) yra rizikos veiksnys.
8. Slopina menopauzės simptomus, pavyzdžiui, karščio bangas, staigius emocijų šuolius, nemigą ir kt.
9. Gerina maistinių medžiagų panaudojimą, jų apykaitą
Tyrimai su gyvūnais rodo daug didesnį geležies pasisavinimą iš dietos (turbūt dėl to, kad bičių žiedadulkėse yra vitamino C, kuris skatina geležies pasisavinimą). Taip pat buvo įrodyta, jog mityboje tampa geriau pasisavinamas kalcis ir fosforas.
10. Bičių žiedadulkės - geras aukštos kokybės baltymų ir aminorūgščių šaltinis.
Kai kurie tyrimai rodo, jog bičių žiedadulkės skatina raumenų augimą ir stimuliuoja medžiagų apykaitą. Tai ypač naudingas produktas sportuojantiems.
11. Bičių žiedadulkės - sveikatą ir ilgaamžiškumą skatinantis maistas.
Todėl, kad tai yra maistinių medžiagų ir antioksidantų, flavanoidų šaltinis. Slopina uždegimo procesus, stiprina imunitetą, gerina medžiagų apykaitą. Optimalūs biologiniai procesai kūne – ilgalaikė sveikata ir ilgaamžiškumas.
Bičių žiedadulkės universalus, natūralus, saugus ir sveikas bitučių produktas daugeliui žmonių. Problemėlių gali būti jeigu turite alergiją žiedadulkėms, taip pat tiems žmonėms, kurie naudoja kraują skystinančius vaiktus. Visiems kitiems žmonėms, tai ypač maistingas ir sveikas, vitaminais ,mineralais ir antioksidantais gausus bičių šedevras 😉

Daugiau naudingos informacijos galite rasti čia:
https://www.facebook.com/maistastikrasvaistas/
 

Spausdinti

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149