Straipsniai

"Linkėjo geros vasaros"

Pakvipus pavasariui ne vienas ieškantis dovanų stabteli prie bičių produktais prekiaujančių bitininkų. Tikro vaško žvakės, žiedadulkės, bičių duona, medus – puiki dovana įvairių švenčių proga. Dažnas, nusipirkęs ko reikia, nepamiršta bitininkams palinkėti sėkmės.

Ruslano Kondratjevo nuotr.

Bitininko Romo Cibo dešinioji ranka ir gyvenimo draugė Žaneta vertinantiesiems ir perkantiesiems bičių produktus patarė labiau domėtis bitėmis ir jų produktais. Pasak jos, nuolatiniai pirkėjai neužduoda kvailų klausimų, pavyzdžiui, ar medus tikras. O šį tą išmanantys teiraujasi konkrečių dalykų: koks buvo derlius, kokio medaus bitės prinešė daugiau. „Žmonės susiranda bitininkus, kuriais pasitiki, ir, įsitikinę parduodamų produktų kokybe, vėl ateina neraginami. Suvalgo medų ir, žiūrėk, jau teiraujasi, kokį galėčiau pasiūlyti šį kartą“, – sakė pašnekovė. Daug kam patinka į vieną stiklainį supiltas dviejų rūšių medus. Klausiantiesiems, kokį rinktis medų, ji pataria rinktis tą, kuris patinka. Ji pati nemėgsta grikių medaus, tačiau daug kam jis pats mėgstamiausias. Geriausiai, pasak jos, imuninę sistemą stiprina šaukštas medaus su spanguolėmis ryte. Neseniai prasidėjusiais 2015 - aisiais metais Žaneta sau ir visiems bitininkams linkėjo sveikatos ir gero medunešio. O iš moters nuolat perkanti medų vilnietė Ramunė bitininkams linkėjo neišnaudoti bičių. Ji pati anksčiau laikė bites ir žino, koks nelengvas darbas jas prižiūrėti. Moteris sakė, kad jei tik atvažiuoji prie bičių susinervinęs, tuoj gauni „raminamųjų“. Pasak jos, bitės įgeltas žmogus kaipmat nusiramina. Ramunė pasakojo, kad kartą vasarą plikomis rankomis iš vieno avilio kėlė bites į kitą. Ir nė viena neįgėlė. Žanetai antrino pirkėjai sakydami, kad bičių elgesį sunku nuspėti. Bitės būna piktos dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai jos „nuskriaudžia“ žmones tada, kai blogas oras ar kai neturi darbo. Anksčiau bijojusi bičių, Žaneta ilgainiui priprato prie jų ir dabar sėkmingai talkina savo draugui bityne.

Kiti ūkininkų turguje prie sostinės „Akropolio“ kalbinti žmonės šaltyje prekiaujanteims savo produkcija bitininkams linkėjo gero medunešio. Kai kurie tikino, kad sveikatos linkėti nereikia, nes bitininkai jos turi daugiau, nei kas kitas. Ponia Birutė bitininkams linkėjo saulės ir šilumos. Iš Tadeušo Mikavskio, prekiaujančio Žemaitijos bitininko Ričardo Pociaus bityno produktais, medų ji perka jau trisdešimt metų. Moteris nuolat vartoja ir bičių duoną bei žiedadulkes. Tadeušas bitininkams linkėjo šiltos ir drėgnos vasaros. Jis pastebėjo, kad pirkėjams svarbu ne tik medaus kokybė, bet ir juo prekiaujančio žmogaus išvaizda. Jei jis atrodo patikimas ir mielas, nuolatinių pirkėjų jam netrūksta.

Spausdinti

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149