Straipsniai

"Bitės žemės ūkiui yra gerokai naudingesnės nei iki šiol manyta"

Bičių nauda žemės ūkiui yra ženkliai didesnė nei iki šiol manyta, rodo naujas tyrimas. Pavyzdžiui, bičių apdulkintų braškių uogos būna sunkesnės, tvirtesnės ir raudonesnės, teigia Getingeno universiteto (Vokietija) mokslininkai. Anot jų, tokios uogos ir išsilaiko ilgiau nei tos, kurių žiedai buvo savidulkiai arba apdulkinti vėjo, praneša agentūra AFP.

Bitės

Bičių nykimas Europoje jau daug metų kelia didelį susirūpinimą mokslininkams, ūkininkams ir aplinkosaugininkams. Galima to priežastis - aplinkos užterštumas ir pesticidai.

Atlikdami tyrimą, Bjoerno Klatto vadovaujami Getingeno universiteto mokslininkai badomajame lauke pasodino devynias braškių rūšis. Augalai arba buvo pridengti specialiu tinklu, kad juos galėtų apsidulkinti vėjas, arba palikti taip, kad juo galėtų pasiekti bitės.

Nuskintos uogos tada buvo vertinamos pagal prekyboje įprastus kriterijus. Be to, laboratorijose buvo ištirtas jų tvirtumas, spalva ir gebėjimas išsilaikyti. Septynių rūšių braškių, kurios buvo apdulkintos bičių, uogos buvo raudonesnės, gerokai sunkesnės ir laikėsi ilgiau nei kitos.

Tyrimo rezultatai skelbiami specializuotame žurnale „Proceedings of the Royal Society B“.

GRYNAS.lt

Spausdinti