Straipsniai

"Grįžus iš Apimondijos kongreso Ukrainoje"

Apimondija yra tarptautinė organizacija, vienijanti, mokslininkus, verslininkus, specialistus ir visuomenės veikėjus susijusius su bitėmis ir bitininkyste. Federacijos būstinė yra Romoje. Organizacijos vadovas yra prezidentas Gilles Ratia. Generalinis sekretorius Riccardo Jannoni Sebastianini. Šiuo metu Apimondija vienija daugiau nei 115 šalių. Kas du metus nuo 1897 metų vyksta Apimondijos kongresai skirtingose valstybėse, kas priskiriama prie didžiausiu įvykių bitininkyatės pasaulyje.

Apimondijos tikslas – keistis informacija, asmenine patirtimi ir pasiekimais tarp bitininkų, mokslininkų, prekybininkų, gamintojų, teisinės ir techninės galimybės plėtra.

Didelė lietuvos bitininkų deligacija šiemet nuvyko į Ukrainoje vykusį „Apimondia 2013” kongresą. Kelionėje mus lydėjo labai puiki gidė Juratė, kurios dėka aplankėme keletą miestų ir jų įžymias vietas, sužinojome įdomių istorinių šaltinių duomenų apie šia šalį ir miestus. Praplėtėme akiratį ir žinias. Pekeliui į namus aplankėme keletą bitynų, bitininkystės muziejų ir jaunųjų bitininkų mokyklėlė.

Didžioji dalis bičiulių, tarp kurių ir Panevėžio bitininkų draugijos nariai, pajudėjo link Ukrainos nakti iš penktadienio į šeštadienį. Kelionė autobusu nebuvo labai patogi, tačiau noras nuvykti į šį renginį bičiulių nuotaikos nemažino. Lenkijos-Ukrainos pasienyje autobusai užlaikyti patikrinimui, kaip ir priklauso šiame pasienyje. Pirmąją nakti bičiuliai praleido viežbutyje iki Kijevo likus apie trim šimtams kilometrų. Ryte papusryčiavus pajudėjome link kongreso vietos. Atvykus pastebėjome didelę laukiančiųjų eilę prie registracijos. Šioje vietoje Ukrainiečių organizavimas pasivedė, nes teko ilgą laiką laukti eilėje, stumdantis su nekantriausias kitų šalių svečiais. Iki šventės atidarymo patekti į vidų nepavyko. Palauke kuri laiko mes patekome į vidų ir visa bloga nuotaika dingo, patekus į ekspozicijos salę, kur vyko pasaulinė ApiExpo paroda.

Kiekvienas bičiulis dalyvavęs parodoje aktyviai domėjosi asmeniais dalykais, dalinosi patirtimi su kitų šalių bitininkais. Apžiūrinėjo technines naujoves, bičių produktų tvarkimo, fasavimo įrangą. Nauji patobulinti aviliai pagal klimatines salygas ir auginamų augalų laukus sudomino daugelį apsilankiusių. Plačiai pateikta apiterapijos paroda supažindino su bičiu produktų jau žinomomis ir visiškai naujomis gydymo savybėmis. Bičių gydimas taip pat nebuvo pamirštas, pateikta daugybe jau žinomų ir naujai sukurtų ir pritaikytų priemonių. Meninė sritis pateikė daugybę paveikslų, gražių medinių dirbinių, gražiai drožinėtų avilių. Platus inventoriaus pasirinkimas, ir naujų išradimų pritaikymas bitininkystėje sulaukė labai didelio bitininkų susidomėjimo. Daugelis įsigijo, ar užsisakė parodos ekspozicijoje pateiktų pavyzdžių, kurie tikrai pagreitins bitininkavimo darbus ir pakels bičių produktų kokybę.

Aprašyti sunku viską, kas buvo pateikta, kadangi sugūžėjo viso pasaulio naujoves pateikiantys atstovai ir kiekvienai individualiai susidomejimas buvo skirtingais pateiktais pavyzdžiais.

Pateikiu keletą foto iš šios kelionės 

Spausdinti