Straipsniai

"2013 metų Lietuvos bitininkų šventei pasibaigus"

Kaip ir kasmet, pirmąjį rūpjūčio savaitgalį, Lietuvos bitininkai ir jiems prijaučiantys rinkosi į tradicinę bitininkų šventę. Šiais metais ji vyko Plungės rajone, Mardosų kaime, pramogų ir poilsio komplekse „Žemsodis“.

136752701914

Bičiuliai į švente pradėjo rintis dar penktadienio vakare. Nedideliais būreliai sėdėdami diskutavo bitininksytės ir kitomis temomis.  Šeštadienį nuo pačio ryto sugūžėjo bitininkai iš visos Lietuvos. Šventės pradžia prasidėjo šv. Mišiomis, palaiminti bitininkai, bičių šeimos, bei bičių produktai. Pasibaigus mišioms buvo duotas startas simboliniam bitininkų draugijų paradui, kuriame dalyvavo ne tik Lietuvos bitininkų draugijos, bet ir svečiai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Baltarusijos, Lenkijos ir netgi iš tolimo Ruandos. Kiekviena draugija žygiavo su didelėmis sypsenomis, gera nuotaika, priekyje nešdami draugijos atributika, vėliavas ar lenteles.

Pražygiavus draugijų paradui sveikinamąjį žodį tarė Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas Algirdas Skirkevičius. Grojant muzikai pakelta šventės vėliava. Apdovanojami „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2013” dalyviai. Labai malonu, kad panevėžiečių Kavaliaukų bitynas užėmė pirmąją vietą. Aleksandrui ir Justui Kavaliauskams buvo įteikti diplomai ir didelė nugalėtojų taurė.

Šventėje naujovė paroda – degistacija „Medaus gaspadinė virtuvėje“, kurioje bičiuliai pateikė savoa gamybos patiekalus bitininksytes tama, ar pagamintus iš bičių produktų. Kiekvienas norintis galėjo paragauti ir įvertinti. Konferencijų salėje vyko paskaitos bičių produktų temomis.

Kaip ir kasmet vyko savos gamybos bitininkavimo inventoriaus paroda-konkursas, jaunųjų bitininkų varžybos, darbų paroda.

Tarptautinėse bitininkų profesinio meistriškumo varžybose šiais metais usiregistravo net šešiolika komandų. Kova vyko labai įtempta, virė emocijos ir varžybų dalyviams ir ziurovams suteikė daug gerų emocijų.

Vakarinėje dalyje koncertas – vakaronė „Pasibičiuliaukime“, prie visos Lietuvos bičiuliu stalo. Bičiuliai diskutavo apie bitininkystę ir kitas temas, vaišinosi vieni kitų atsivežtais patiekalais, šoko skambant linksmai muikai. Sutemus užkurtas didžiulis laužas, prie kurio dainos ir gitaros muzika netilo iki ryto.

Ryte puikiai visus atgaivimo šalia esanti Minijos upė. Vyko geriausiai šventėje pasirodžiusių dalyvių apdovanojimai ir šventės uždarymas.

Daugeliui ir pasibaigus šventei nesinorėjo išvažiuoti ir palikti šventės vietą, kas tikrai įrodo, kad Lietuvos bitininkų šventė suteikia tikrai daug gerų emocijų ir kasmetinis bičiulių susitikimas tikrai didelė kiekvieno bitininko šventė.

Akimirkos iš bitininkų šventės

 

 

Spausdinti

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149