Straipsniai

"Pušų ir eglių spyglių miltai prieš varoatozę"

Vienas iš efektyvių ir ekologiškų kovos su varoatoze priemonė yra pušų ir eglių spyglių miltai.

  

Vartoti juos rekomenduojama pavasarį, tuojau pat po bičių apsiskraidymo. Nereikėtų delsti ilgai, stengiantis kuo anksčiau jas apdoroti. Šiuo metu lizduose dar būna mažai perų, o erkės ne iš karto pereina nuo bičių į korio akutes su perais. Erkių patelės tik pradėjusios geriau maitintis (nes bitės tik apsiskraidžiusios ima maitintis bičių duonele), pereina į perus ir pradeda dėti kiaušinėlius. Kaip tik šis laikas po apsiskraidymo ir yra pats tinkamiausias bitėms gydyti nuo varoatozės. Jo bitininkas neturėtų praleisti.

Bičių šeimai apdoroti reikia 40-50 g spyglių miltų. Jie supilami i vienguvos marlės maišelį ir jais apibarstomos bitės. Bičių gydymą reikia atlikti 3 kartus kas 7 dienas.

Spyglių miltais apdorotos bitės jau po 12 valandų visiškai apsivalo nuo erkių. Parazitas nepakenčia spyglių kvapo, norėdamas kur nors pasislėpti, pradeda aktyviai judėti. Spyglių dulkės prilimpa prie erkių kojelių (jų prisitvirtinimo čiuptuvėlių), ir jos negalėdamos prisitvirtinti prie bičių, krenta ant avilio dugno ir ten žūsta. Efektyvumui padidinti galima ant dugno patiesti popierių istepta lipniu skysčiu (vazelinu ar aliejumi).

Pušų spyglių pasigaminti nesunku. Tereikia jų prisirinkus susidziovinti ir susimalti kavamale.

Spausdinti

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149