Straipsniai

Konkursas "Pažangus bitynas 2011"

Aplankytų Panevėžio bitininkų draugijos narių bitynų trumpas aprašymas.

Šių metų gegužės 12-13 dienomis Panevėžio draugijos valdybos sudaryta komisija lankėsi bičiulių bitynuose ir juos vertino.

Trumpai apie kiekvieną aplankytą bičiulį ir jo bityną:Arūnas Pocevičius. Dirba miško techniniu darbuotoju, gyvena Naujamiestyje. Turi įsirengęs patalpas medui sukti. Šiuo metu prižiūri 40 bičių šeimų. Medsukį susikonstravo pats su draugo pagalba. Atakiavimo stalas taip pat pasidarytas paties, praktiškas ir patogus darbui. Erkių naikinimui naudoja specialų trijų dalių rėmelį su traniniais koriais, kuriuos pjausto kas savaitę. Aviliai savos gamybos, daugiaaukščiai, pagaminti tik iš trijų centimetro storio lentų, šonams nenaudojama jokia papildoma šiltinimo medžiaga, apšildytas avilys tik iš viršaus. Bičiulio teigimu, tokiuose aviliuose puikiai žiemoja bitės, jie nedrėksta, patogi ir paprasta gamyba ir darbas su jais. Girdyklą bitėms pasigaminęs iš paprastos dėžės, kurioje įtiestas celofanas ir pripilta pjuvenų, kurios supiltos vandeniu. ES parama dar nepasinaudojęs.


Algis Antanaitis. Gyvena bičiulis šalia Krekenavos, Petriškių kaime. Bites laiko šalia namų ir dar dviejuose vietose. Šiuo metu prižiūri 55 bičių šeimas. Labai tvarkinga aplinka ir bitininkavimo būdai. Rėmelius naudoja tik tuose pačiuose šeimose, jie sunumeruoti ir  nenukeliauja į kitas šeimas. Aviliai „dadano tipo“, skirtingų konstrukcijų. Šalia namų įrengęs dvi girdyklas, vienoje gėlas vanduo, kitoje pasūdytas. Medsukis elektrinis, Romo Žukausko gamybos. Dar tėvelio atakiavimo peilis pagamintas iš dalgio puikai tarnauja iki šiol. Vašką verda specialiame maiše ir spaudžia tarp dviejų lentų rankomis. Vieną bičių šeimą paliko žiemoti su rapsiniu medumi. Jai nuolat davė šilto vandens, šeima puikiai peržiemojo. Naudojasi kaikuria ES parama.


Valerijus Juchnevičius. Gyvena netoli Krekenavos, Rabikių kaime. Labai gražioje vietoje miške-parke, kuriame daug įvairių gėlių, ąžuolinių skulptūrų ir kitų akį pamaloninančių dalykų. Bitynas įkurtas tame pačiame parke. Šiuo metu prižiūri 19 bičių šeimų. Aviliai „dadano tipo“, kojos apsaugotos nuo skruzdėlių plastikiniais buteliais, per kuriuos skruzdėlės negali pereiti.  Aviliai jau senoki, prašosi remonto. Turi įsirengęs paprasta medaus sukimo kambarėlį. ES parama nesinaudoja.


Evaldas Rankelė. Gerai įsilaikęs, neženotas bernelis. Nepriklausantis Panevėžio bitininkų draugijai. Gyvena netoli Ramygalos, Rankštonių kaime. Šiuo metu laiko 60 bičių šeimų. Aviliai labai išskirtiniai, pagaminti tik iš ąžuolo. Labai dideli, viename avilyje gali gyventi net keturios šeimos, bet daugiausiai gyvena po dvi. Pasistatė naują namelis skirti medui sukti ir koriams laikyti, jame stovi elektrinis medsukis, kuris pasikelia į reikiamą aukštį jį sukant ratu, įdomus ir patogus atakiavimo stalas. Avilius gamina brolis, senovinėmis staklėmis, kurias suka benzininis variklis. Šios staklės tavų palikimas, bet puikiai veikia iki šiol. Teritorija labai tvarkinga ir graži, pačio prižiūrima. Bitynas labai tvarkingas, švarus ir gražus. Vienas iš pavyzdingiausių savo išvaizda. ES parama nesinaudoja.


Alvydas Rankelė. Tai Evaldo Rankelės brolis. Jį pakalbinome pas Evaldą, jo bityno neaplankėme, bet daugelis komisijos narių yra jame buvę, tai žinojome, kas kaip atrodo. Šiuo metu bičiulis prižiūri apie 120 bičių šeimų. Aviliai tokie patys, kaip ir Evaldo, ąžuoliniai, dideli... Turi elektrini medsuki. Gamina vaško plokšteles. ES parama nesinaudoja.


Albertas Janionis. Bitynas įkurtas netoli Ramygalos, Mikinių kaime. Turi 75 bičių šeimas, visas laiko vienoje vietoje. Naudojas kaikuria ES parama. Aviliai savos gamybos, „dadano tipo“. Turi elektrini medsuki keturiu vartomų kasečių. Medų suka vagonėlyje šalia bityno.  Aplinka tvarkinga, aviliai surikiuoti keliomis eilėmis. Turi įsirengęs didele vandens girdyklą.


Pranas Barauskas. Gyvene ir bitininkauja Stebėkiuose, Ramygalos sen. Turi 50 bičių šeimų. Dalia avilių yra prie namų. Medų suka savo virtuvėje. Augina medingųjų augalų. ES parama nesinaudoja.


Rimantas Auželis. Gyvena Šeškų km. netoli Piniavos. Laiko 20 bičių šeimų. Papildomai augina didelius šiltnamius agurkų ir pomidorų. Aviliai įvairių konstrukcijų. Naudoja girdyklas pamintas iš trilitrinių stiklainių. ES parama naudojasi dalinai.


Aleksandras Siminas. Gyvena Panevėžyje, Šermukšnių gtv. Laiko 16 bičių šeimų. Prie namų turi motinėlių auginimo – poravimosi centrą. Aviliai daugiaaukščiai, savos gamybos, „rūto“ ir „pusrėmių“ dydžio. Turi savos gamybos vaško lydimo aparatą, kuris labai patogus ir praktiškas. Jau nebenaudoja, bet turi puikiai veikiantį nuodų rinkimo aparatą, žiedadulkių džiovyklą. Nuo varoe erkių bites gydo savos gamybos oksalo rūgšties garintuvu. ES parama nesinaudoja.


Jonas Dambrauskas. Ragaudžių km. Upytės sen. Laiko 16 bičių šeimų, Aviliai savos gamybos. Įdomus vieno avilio dugnas, pagamintas iš vamzdelių. Juo puikiai cirkuliuoja oras, iškrenta erkės ir kitos smulkios šiukšlės. Iš seno bidono pasigaminęs bičių girdyklą. Vašką lydo vaško lidytuvu. ES parama nesinaudoja.


Jonas Starkevičius. Bičiulis gyvena Panevėžyje, bet bitynas įkurtas Vaišvilčių kaime, netoli Upytės. Turi 30 bičių šeimų, kurias laiko keturiose vietose.  Aviliai seni, kaikurie dar tėvelio gamybos.


Kazimieras Šniras. Gyvena Panevėžyje. Bites laiko Stirniškėse, netoli Komaro dvaro. Vieta labai graži, medinga, šalia teka Lėvens upė. Naudojasi apleistu namu rėmeliams laikyti, kuriuo stvirtina prie lubų įtaisytais laikikliais, čia ir medų suka. ES paramos dėka gavo penkis naujus avilius.


Aleksandras Kavaliauskas. Bičiulis gyvena Panevėžyje. Pagrindinis bitynas – bazė įkurta Eigirdų km. Anksčiau bitininkavo „dadano tipo“ aviliais, šiuo metu pasinaudojus ES parama įsigijo daug daugiaaukščių polisterolinių avilių. Bites perkėlinėja į juos. Šiuo metu laiko virš dviejų šimtų bičių šeimų. Darosi medaus sukimo linija, darbai jau į pabaigą, linija beveik veikianti ir paruošta darbui.  Tai vienas iš puikiausiai dirbančių bitininkų mūsų draugijoje, naudojantis jaujas technologijas. Bitynas vienas iš tobuliausių. Į šį bičiuli daugelis turėtų lygiuotis.


Gintaras Šlamas. Gyvena kolektyviniuose soduose, netoli Velžio. Visai netoli namų ir įkurtas jo bitynas, kuriame šiuo metu yra 32 bičių šeimos. Aviliai daugiaaukščiai, „ruto tipo“. Meduviniai rėmeliai platesni, todėl nenaudoja grotelių. Labai darbštus ir „nagingas“ žmogus. Modernizavo medsukį, pasigamino atakiavimo stalą, elektrinį peilį, karutį aviliams vežioti. Labai įdomus saulės vaško lydytuvas, pagamintas iš„Storadūro“ su plastikiniu viršumi. Bitininko teigimu, vasara temperatūra šiame lydytuve pakyla virs šimto laipsnių. ES parama nesinaudoja.


Aprašymuose pateikiama tik bendroji informacija apie bičiulius ir jų bitynus. Lankantis bitynuose buvo pildoma specialiai paruošta anketa, kiekvienas komisijos narys užpildęs anketą pagal pateiktus klausimus ir skyrė tam tikrą balų skaičių kiekvienam bičiuliui. Rezultatai buvo griežtai skaičiuojami ir juos susumavus paaiškėjo:


KONKURSO ,,PAŽANGIAUSIAS bitynas“ PANEVĖŽIO BITININKIŲ DRAUGIJOJE VERTINIMO REZULTATAI


1. Aleksandras Kavaliauskas – 100 balų.

2. Algimantas Antanaitis – 85 balai.

3. Albertas Janionis – 76 balai.

4. Alvydas Rankelė – 73 balai.

5. Jonas Starkevičius – 72 balai.

6. Kazys Šnyras – 65 balai.

7. Arūnas Pocevičius – 61 balai.

8. Gintautas Šlamas – 57 balai.

9. Rimantas Auželis – 56 balai.

10. Pranas Barauskas – 55 balai.

11. Aleksandras Siminas – 47 balai.

12. Jonas Dambrauskas – 45 balai.

13. Valerijus Juknevičius – 40 balų.

14. Evaldas Rankelė – 32 balai.


Ačiū visiems dalyvavusiems, linkime gero bitininkavimo sezono ir iki pasimatymo Smile

{yoogallery src=[/foto/2011/konkursas/] thumb=[rounded] width=[200] height=[0]  load_lightbox=[1] }

 

Spausdinti

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149