Straipsniai

"Anglijos ūkininkų prašoma bitėms auginti gėlių"

Didžiojoje Britanijoje žemvaldžiai ir ūkininkai prašomi auginti „bičių takelius“ iš augalų, kurie padėtų padidinti kiekvienais metais sparčiai mažėjantį bičių skaičių, informuoja britų dienraštis „The Daily Mail“.

Britanijos aplinkos apsaugos specialistai mano, kad provincijoje palei kelius augančios pievų gėlės bitėms ir drugeliams taptų maisto šaltiniu ir namais. Anglijos šiaurėje esančioje Jorkšyro (Yorkshire) grafystėje labdaros organizacija „Buglife“ („Vabalų gyvenimas“) ir vienas mažmeninės prekybos tinklas vykdo nemokamą akciją, kurios metu dalija rugiagėlių ir raudonųjų dobilų sėklų. Skelbiama, kad jei gėlių auginimo akcija Jorkšyro grafystėje bus sėkminga, gėlės bus auginamos visoje šalyje.

Jungtinėje Karalystėje priskaičiuojama 250 bičių veislių. Tačiau, kaip ir daugelyje kitų šalių, bičių kolonijos mažėja. Mokslininkai teigia, kad taip gali vykti dėl plačiai naudojamų pesticidų, dėl to, kad nyksta bitėms natūrali gyvenamoji aplinka, ir didėjančio oro užterštumo. Bites naikina ir varoatozės erkės, nuo kurių žūsta daugiau bičių nei nuo kokių kitų parazitų.

Į bičių nykimo problemą mėgina atkreipti dėmesį ir Jungtinės Tautos. Neseniai šios organizacijos paskelbtoje ataskaitoje pažymima, kad iš šimto grūdinių kultūrų, kurios sudaro 90 proc. visų pasaulinių maisto produktų atsargų, daugiau nei 70 apdulkina bitės.

Spausdinti