Panevėžio krašto bitininkai pažymėjo garbingą sukaktį

Praėjusiais metais draugijai sukako 30 metų, tačiau dėl vyravusios pandemijos jubiliejinė šventė buvo perkelta į 2022-uosius metus. Taigi, garbingoji sukaktis pažymėta pasibaigus aktyviam bitininkystės sezonui, jau žiemišku oru pasitikusio lapkričio savaitgalį. Susirinko gausus skaičius draugijos narių ir bičiulių.

Panevėžio bitininkų draugija įsteigta 1991 m. kovo 11 d. Tuomet draugijai vadovavo Jonas Minkevičius, vėliau, nuo 1996 m. iki 2002 m., pirmininku buvo Jonas Dailidėnas, dar vėliau, nuo 2002 m. iki 2019 m. – Alfonsas Rutkauskas.  Galiausiai nuo 2019 metų draugijos pirmininku išrinktas Vaidas Arbutavičius, kuris draugijai vadovauja ir dabar.

Bičiulių apdovanojimai

Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas džiaugėsi, kad į šventę susirinko gausus draugijos narių ir artimiausių bičiulių ratas. Visi jie linksminosi ir puikiai leido laiką, aktyviai dalyvavo pramogose, organizuotame konkurse, diskusijose. „Vyko oficialioji dalis, kurios metu buvo tariami sveikinimo žodžiai, įteikiami apdovanojimai. Na, o po to prasidėjo šokiai bei kitos pramogos“, – pasakojo draugijos pirmininkas.

Sveikinimą tarė ir Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas Sigitas Uselis. Buvęs bitininkų draugijos pirmininkas Alfonsas Rutkauskas papasakojo apie draugijos istoriją ir pasiekimus per tris dešimtmečius.

Oficialiosios dalies metu buvo įteiktos ir kelios itin reikšmingos nominacijos. „Apdovanojome vyriausiąjį draugijos narį, 92-ejų Romualdą Juozapą Bučiūną, kuris vis dar aktyviai bitininkauja, konstruoja ir vairuoja automobilį. Iš jo tikrai daug kas gali pasimokyti. Taip pat apdovanojome didžiausią bityną, t. y. Kavaliauskų bityną, kuris turi gerokai per 800 bičių šeimų. Albertas Janionis buvo apdovanotas kaip bitininkas, kuris dalyvauja draugijos gyvenime nuo pat jos įkūrimo. Pasveikinome ir jaunąjį bitininką Justą Januškevičių“, – dėstė V. Arbutavičius.

Tiek S. Uselis, tiek V. Arbutavičius pasveikino ir Panevėžio bitininkų draugijos sekretorių Joną Starkevičių. „Tai žmogus, kuris visada labai aktyvus, renka informaciją. Kaip juokaujame, jis yra, iš gerosios pusės, priekabus žmogus, kuris priverčia nedaryti pranešimuose klaidų, tikrinti informaciją“, – juokėsi pirmininkas bei pridūrė, kad buvo pasveikinta ir visa draugijos valdyba bei kiti aktyvūs nariai.

Renginio svečiai

„Norėčiau padėkoti ir restorano „Vasaris“ kolektyvui, kuris mus labai gražiai priėmė. Visi dalyviai labai gyrė tiek aptarnavimą, tiek atmosferą, tiek maistą. Geriausi žodžiai. Šventę užkūrė muzikantai Vaidas ir Birutė Dzežulskiai, kurie vedė puikius žaidimus, išjudino kiekvieną bičiulį. Manau, tokios šventės kartosis ir dažniau. Svarbu, kad tik būtų noras jas organizuoti“, – kalbėjo bitininkas.

Renginyje lankėsi ir naujosios bitininkų parduotuvės „Bitės batai“ atstovai. Jie pristatė savo asortimentą ir įsteigė tris prizus, kuriuos buvo galima laimėti organizuotų konkursų metu. Taip pat jubiliejuje sveikinimo žodį perdavė rajono meras Povilas Žagunis, atvyko Žemės ūkio skyriaus vedėja Zita Bakanienė, Žemės ūkio rūmų konsultantė Danguolė Kuzmienė bei naujasis Anykščių bitininkų draugijos pirmininkas Audrius Kusta.

„Visi linksminosi ir puikiai praleido laiką. Iš ne vieno bičiulio girdėjau, kad norėtų kasmet tokios šventės. Jie nori bendrauti ne tik organizuojamose paskaitose, bet ir laisvoje, neįpareigojančioje aplinkoje“, – sakė V. Arbutavičius.

Fotografė Živilė Večiorkutė,
Laikraštis "Tėvynė"
Staripsnio autorius:
Samanta Ilonytė Knečiūnė (JP.lt)

 

Spausdinti El. paštas

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149